Headhunter Şirketleri

Headhunter Şirketleri

15.04.2022

Headhunter Şirketleri

Headhunter Şirketleri

Headhunter şirketleri günümüzde oldukça önemli işleve sahip olan firmalardır. İş dünyasında birçok şirketin yönetici pozisyonuna en deneyimli kişilerin bulunmasında bu firmaların yapmış olduğu çalışmalar son derece önemlidir. Her türlü sektörde Headhunter şirketleri oldukça fazla tercih edilir. Bu şirketlerin klasik insan kaynakları hizmetinden oldukça önemli bir farklılığı bulunur.

Her ne kadar personel alımı yapan bir şirket gibi görünse de normal personel alımı yerine üst ya da orta düzey yöneticilerin işe alınmasında gerekli çalışmaları yapar. Headhunter şirketleri günümüzün en önemli hizmet alanlarından birini gerçekleştirir. Şirketlerin çok daha iyi standartlarda ve verimli bir şekilde çalışabilmesi için en iyi yöneticilere ihtiyacı vardır.

Personellerin iyi olması kadar bu personelleri en iyi şekilde idare edebilecek yönetici kadrosunun bulunması da en çok dikkat edilen konulardan biridir. Bu firmalardan hizmet almak diğer profesyonel şirketlerin oldukça önem verdiği konulardan biridir. Çünkü Headhunter şirketleri beklediğinizden çok daha detaylı çalışmalar gerçekleştirir.

 

Headhunter Şirketi Nedir?

Headhunter şirketleri iş dünyasında kafa avcılığı olarak bilinmektedir. Bunun iş dünyasındaki açılımı ise orta ve üst düzey yöneticilerin bulunarak başka bir şirkete transfer edilmesi veya işe alım süreçlerinin gerçekleştirilmesidir. Beklentilerini en iyi şekilde yanıt veren ve profesyonel düzeyde sizlere hizmet sunan Headhunter şirketleri beklediğimizden çok daha kaliteli bir şekilde hizmet almanızı sağlar. Avantajlarından birisi de uzun bir süre boyunca personel arayışı girmenize gerek kalmamıştır. Şirketin işe alım süreci hakkında şunlar söylenebilir:

  • İlk olarak şirketinizdeki pozisyon için son derece detaylı bir araştırma yapılır.
  • Sonrasında bu pozisyona en uygun adayın sektörde araştırılması gerçekleştirilir.
  • Özellikle iş için gelen başvurular değerlendirilir.
  • En iyi adaylar seçildikten sonra bu adayların kariyer ve eğitim geçmişleri araştırılır.
  • En kusursuz adayların özgeçmişlerini personel arayan şirketi ulaştırılır.

Son derece gelişmiş bir hizmet olması Headhunter şirketleri günümüzde popüler hale gelmesini sağlar. Headhunter şirketleri klasik bir insan kaynakları şirketinden çok daha farklı hizmetler sunar.

 

Headhunter Şirketi ve İnsan Kaynakları Arasındaki Fark

Headhunter şirketleri birçok farklı açıdan insan kaynakları şirketlerinden ayrılır. Her iki şirketin de kendi alanlarında uzmanlık son derece önemlidir. Bu şirketlerin en önemli farklılığı aradıkları personellerin kriterleridir. İnsan kaynakları şirketleri standart personel arayışında olurken Headhunter şirketleri orta ve üst düzey yönetici arayışında olan şirketlerdir. Bununla birlikte bu şirketlerin en önemli avantajları arasında şunları saymak mümkündür:

  • Headhunter şirketleri çok iyi rakip analizi yapabilen şirketlerdir.
  • Piyasa hakkında son derece detaylı araştırmalar yapabilen şirketlerdir.
  • Personel seçiminde oldukça titiz davranır ve çok detaylı bir personel araştırması gerçekleştirirler.
  • Headhunter şirketleri beklenilenin çok daha ötesinde hizmetler sunmaya özen gösteren uzman firmalardır.

Tüm bu farklılıkları nedeniyle insan kaynakları şirketlerinden ayrılırlar. Ancak yine de aynı sektörde olmaları bu şirketlerin de zaman zaman ika firması olarak değerlendirilmeleri ne neden olabilir.

 

En İyi Headhunter Şirketleri

Firmamız en iyi Headhunter şirketleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bizlerden hizmet alarak kaliteli bir insan kaynağı desteği alabilirsiniz. Alanında uzman personellerimiz sayesinde bu alanda sorunsuz bir şekilde şirketinize en uygun yönetici adaylarını bulabilme imkanı elde edebilirsiniz.

Firmamız aradığınız en iyi orta ve üst düzey yönetici kriterlerine uygun kişileri tespit eder ve firmanıza yönlendirir. Böylece firmamız sizlere en kaliteli hizmeti sunarak iş verimliliğinizi artıracak seviyede hizmetler sunar. Beklentilere yanıt veren firmamız her türden araştırmayı sizin adınıza detaylı olarak yapar ve adayları sizlere yönlendirir.